Webáruház készítés, webáruház bérlés, melyik jó neked? Komoly kérdés ez, amikor rászánod magad arra, hogy webáruházat nyiss, nagyon sok komoly döntést kell meghoznod. Ez komoly döntés, most elválik, hogy a webáruház bérlés vagy webáruház készítés mellett voksolsz. Ezen - kijelenthetjük stratégiai - döntések sorozata határozza meg a következő 2-3 éved sikerességét is.

Ezekben a fontos döntésekben nagy segítségedre lehet egy olyan személy, aki már pár tucat webáruház létrehozásában részt vett, webáruházakat készített és ismeri a lehetőségeket, melyeket a céljaidhoz tud igazítani. Mivel azonban nem mindenkinek van a kamrában egy ilyen személy, gondoltuk összeírjuk neked azokat a szempontokat, amelyeket - a teljesség igénye nélkül - minimum érdemes megvizsgálnod, mielőtt döntesz arról, hogy a webáruház fejlesztéssel vagy a bérléssel indulsz neki a vállalkozásodnak.

Ahhoz azonban, hogy egy ilyen fontos döntést meghozz ismerned kell az alapvető különbségeket a bérelt és a saját webáruház rendszerek között. A webáruház bérlésnek számtalan előnye van, de legalább ennyi hátránya is. Ez szintén igaz a webáruház készítés során létrejövő webáruházakra is.

Webáruház készítés vagy bérlés, melyik jobb?

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy egyik sem jobb a másiknál. Mindkettő más-más előnyökkel és hátrányokkal bír. Lássuk elsőként a webáruház bérlés előnyeit és hátrányait, aztán pedig sorra vesszük a webáruház készítés előnyeit, s hátrányait.

A webáruház bérlés előnyei

A webáruház bérlés hátrányai

Azért, hogy felelősségteljesen tudj dönteni a másik módszer előnyeit és hátrányait is ismerned kell, így az egyedi webáruház készítés előnyeit és hátrányait is igyekszünk bemutatni. Természetesen csak a főbb momentumokat, hiszen minden egyedi webáruház rendszer és minden bérelt rendszer eltérő részletes funkciókkal és tulajdonságokkal bír.

Webáruház készítés, lássuk tehát az előnyöket:

Webáruház készítés, s lássuk a hátrányokat:

Mindent egybe vetve neked melyik rendszer lesz a megfelelő?

Erre a kérdésre elsősorban ismerned kell a saját igényeidet, és ezek alapján a fentiek ismeretében átgondolni melyik rendszerrel indítsd a vállalkozásod. A webáruház bérlés hosszú távon mindenképpen ráfizetés lehet, hiszen 4-5 évben gondolkodva, a viszonylag magas éves költségeket tekintve ez valószínűsíthető. Ehhez még jöhetnek egyéb – levelezés, FTP tárhely stb – költségek is.

A webáruház bérlés előnyös neked akkor ha:

A webáruház készítés akkor lehet a te választásod ha:

Nos, belátom ezt a döntést még így is nehéz lesz meghoznod, hiszen ennyi szempontot fejben tartani és mindenre gondolni szinte lehetetlen… Biztosan felmerült most benned a kérdés: „úristen ki tudná ezt jól eldönteni, ki tud ennyi mindent fejben tartani, látni a láthatatlan buktatókat?” A jó hír az, hogy eldönteni te fogod tudni, a legtöbb amit mi tehetünk, hogy segítünk neked a döntést előkészíteni. Segítünk kiválasztani a számodra – céged számára – legmegfelelőbb megoldást, és támogatunk a döntésed előkészítésében.

Egy általános projekt és a költségei:

Ahogy ígéretem a cikk végén álljon itt egy konkrét projekt összehasonlítása a webáruház készítés vs bérelt webáruház meccsben, de természetesen a példánk a teljesség igénye nélkül készült, hiszen ez a feladat olyan mintha az almát próbálnák a körtéhez hasonlítani. De ennek ellenére vegyünk egy webáruházat 6870 termékkel (létező webáruház a példa), és ezen keresztül nézzük meg milyen megoldás mennyibe került (volna). Az egyik oszlopban a webáruház bérlés költségeit találod 4 illetve évre, a másik oszlopban a webáruház készítés (ezt választottuk végül) költségeit 4 illetve 5 évre.

Lássunk néhány funkciót, amire szükség volt azon kívül amit egy általános webáruház tud. Beleértve a termékek listázását, kosárba helyezését, és a megrendelés leadását…

Költségtényezők Webáruház bérlés / év Webáruház készítés
Induló költségek 0 Ft 625 000 Ft
Egyedi modulok költségei   294 000 Ft
Extra költségek
(céges levezéshez tárhely stb)
18 923 Ft / év (10 GB tárhely)
     
Költségek az első évben 104 000Ft – 486 923 Ft 937 293 Ft
Összesen 4 évre vetítve 416 000 Ft – 1 920 000 Ft 994 692 Ft
Összesen 5 évre vetítve 520 000 Ft – 2 434 615 Ft 1 012 985 Ft
     
Költségek évente (fenntartás) 104 000 Ft – 486 923 Ft 18 923 Ft/év

A fenti példában szereplő bérelt rendszerek egyike sem lenne képes az ügyfelünk legfontosabb egyedi igényét kiszolgálni, mégpedig az Incash számlázóval való összekötését a webáruháznak. Mivel ügyfelünk évek óta használja a készlet kezelőt és számlázót, így a váltás nem volt opció. A webáruház készítés egyedi ára viszont tartalmazza ezt a funkciót! Tehát a bérlés esetén még lehet számolni egyszeri 50 – 150 000 Ft –os költséggel, amivel már igen jelentősen hátrányban van.

Az is igaz, hogy az egyedi rendszer nem tud bizonyos funkciókat, viszont ezekre az életben nem lenne szüksége ügyfelünknek, így tehát nem fizet érte egy árva forintot sem 🙂

Ebből látható, hogy a bérlés kis termék szám esetén, egyedi igények hiányában a legjobb választás. Hosszú távon azonban még azt is meg merem kockáztatni, hogy nem jár jobban, mint egy egyedi webáruházzal…

Következő cikkünkben megnézzük, hogy egy bérelt webáruház rendszer esetében milyen funkciókért kérnek extra díjat – vagy kell a magasabb csomagot választanod – míg egy saját webáruház ezeket jó eséllyel automatikusan tudja anélkül, hogy az induló költségeid nőnének...

 

Ready for Action?

Am no an listening depending up believing. Enough around remove to barton agreed regret in or it. Advantage mr estimable.
Let's Go!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram